Kontakt GROHE

Vi glæder os til at høre fra dig!

Vi vil bestræbe os på, at du bliver kontaktet hurtigst muligt af en specialist inden for det emne, som din henvendelse omhandler.

Presse
Behøver du pressemateriale eller gerne vil i kontakt med vores PR-team.

Produkt information
Overvejer du at købe et GROHE produkt og har spørgsmål til funktioner, specifikationer eller produkter.

Tekniske spørgsmål
Har du købt et GROHE produkt og behøver teknisk information vedrørende installation eller opsætning.

Søger du information eller hjælp til din GROHE Sense eller Sense Guard? Besøg vores specialiserede kundeservice her:

Sense & Sense Guard support

DIN BESKED
Dine informationer
Sikkerhedstjek

Kan du ikke læse dette? Klik på reload

Captcha

Felter markeret med * er obligatoriske.

GROHE A/S

Ved Stigbordene 32, 2. th
2450 København SV

CVR nr.: 52503310

Kundeservice


Telefon: +45 44 65 68 00
Fax: +45 44 65 02 52
E-mail: grohe@grohe.dk

Åbningstider

Mandag-torsdag: 08.00-12.00 og 12.30-16.00
Fredag: 08.00-12.00 og 12.30-14.30
Lørdag-søndag: Lukket

ANSATTE

Poul Christian Pedersen
Leader Denmark, Lixil EMENA
Mail: PoulChristian.Pedersen@grohe.com
Tlf: 60 38 69 86

Torben Kjærgaard
Key Account Manager B2B, Denmark & Iceland
Mail: Torben.Kjaergaard@grohe.com
Tlf: 22 11 94 08

Mathias Kofoed
Leader Retail Sales
Mail: mathias.kofoed@grohe.com
Tlf: 28 19 15 69

Carsten Ravbjerg
Area Sales Manager, Professional
Mail: Carsten.Ravbjerg@grohe.com
Tlf: 27 22 75 52

Jan Overgaard
Area Sales Manager, Professional
Mail: Jan.Overgaard@grohe.com
Tlf: 40 87 57 26

Morten Faber
Area Sales Manager, Professional
Mail: Morten.Faber@grohe.com
Tlf: 25 10 84 20

Simon Sehested
Area Sales Manager, Professional
Mail: Simon.Sehested@grohe.com
Tlf: 24 87 14 36

Mathias Pihl
Area Sales Manager, Retail
Mail: Mathias.Pihl@grohe.com
Tlf: 23 86 93 17

Kenneth Jønsson
Area Sales Manager, Retail
Mail: Kenneth.Joensson@grohe.com
Tlf: 27 79 43 30

Henrik Skovbo
Area Sales Manager, Retail
Mail: Henrik.Skovbo@grohe.com
Tlf: 22 25 24 14

Frederik Vangede
Area Sales Manager, Retail
Mail: Frederik.Vangede@grohe.com
Tlf: 25 10 84 24

Henning Lien
Senior Project Manager, East
Mail: Henning.Lien@grohe.com
Tlf: 20 53 63 20

Thomas Knudsen
Project Manager, West
Mail: Thomas.Knudsen@grohe.com
Tlf: 27 22 75 51

Mette Nielsen
Leader Marketing
Mail: Mette.Nielsen@grohe.com
Tlf: 29 27 67 63

Christian Pedersen
Kitchen Channel Manager
Mail: Christian.Pedersen@grohe.com
Tlf: 28 72 10 90